РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000155771<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тарасенко Л. В. 
Введення тестостерону стресованим вагітним самкам запобігає порушенням метаболізму андрогенів у гіпоталамусі їх нащадків / Л. В. Тарасенко, О. Г. Резніков // Журн. Акад. мед. наук України. - 2005. - 11, № 2. - С. 252-259. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

В експериментах на щурах перевірено гіпотезу, згідно з якою ранні порушення метаболізму андрогенів у преоптичній ділянці (ПД) гіпоталамуса пренатально стресованих самців, які детермінують демаскулінізацію (фемінізацію) статевої поведінки дорослих особин, викликані дефіцитом ендогенного тестостерону під час стресування материнського організму. Введення тестостерону пропіонату (ТП) вагітним самкам, яких піддавали іммобілізації щоденно протягом 1 год з 15-го до 21-го дня вагітності, повністю запобігало падінню в ПД нащадків-самців 10-денного віку активності ароматази андрогенів, від якої залежить перетворення тестостерону на естрадіол. Це узгоджується з відомим превентивним ефектом ТП щодо порушень статевої поведінки у пренатально стресованих самців. Пренатальний стрес зменшував активність <$E 5 alpha>-редуктази андрогенів у ПД пренатально стресованих 10-денних самок, а ТП відновлював її. Змін активності ароматази і <$E 5 alpha>-редуктази в медіобазальному гіпоталамусі пренатально стресованих самців і самок, а також тварин, матері яких отримували ТП, не виявлено. Одержані результати свідчать про патогенетичну роль послаблення секреції тестостерону сім'яниками плода під час стресування материнського організму в порушеннях статевої диференціації мозку і про превентивний ефект замісної андрогенної терапії.


Ключ. слова: пренатальний стрес, гіпоталамус, тестостерон, ароматаза, 5 alpha-редуктаза
Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14793 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського