РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000157180<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Майданник В. Г. 
Аналіз варіабельності ритму серця при добовому моніторуванні електрокардіограми у дітей, хворих на вегетативні дисфункції / В. Г. Майданник, О. В. Суліковська, Н. М. Кухта // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2006. - № 2. - С. 51-57. - Бібліогр.: 41 назв. - укp.

Статистичний і спектральний аналіз варіабельності ритму серця (ВРС) у процесі холтерівського моніторування електрокардіограми (МЕКГ) дозволив встановити достовірні діагностичні відмінності та прогностичні особливості змін вегетативного гомеостазу у випадку різних клініко-патогенетичних форм вегетативних дисфункцій (ВД) у дітей, а також значних порушень закономірних циркадних коливань вегетативної активності у дітей, хворих на ВД. За результатами добового МЕКГ визначено особливості циркадної структури серцевої діяльності у дітей, хворих на ВД, а саме: циркадний індекс, циркадний профіль ЧСС, циркадний тип аритмії. На підставі методу холтерівського МЕКГ із статистичним і спектральним аналізом ВРС проведено кількісну оцінку функціонального стану регуляторних рівнів регуляції вегетативної нервової системи (ВНС), що дозволяє виділити групи дітей, хворих на ВД різного ступеня ризику щодо розвитку серцево-судинних порушень та індивідуалізувати підходи до лікування. Доведено тісний взаємозв'язок між циркадним профілем ЧСС та аритмією. Зокрема, встановлено, що величини коефіцієнтів кореляції між параметрами серцевого ритму та вегетативного гомеостазу є стабільними та знаходяться у межах 0,5 - 0,7: у випадку ригідного профілю ЧСС походження вентрикулярної екстрасистолії пов'язано з напруженням симпатичної ланки ВНС, а суправентрикулярної - з напруженням парасимпатичної ланки; у випадку посиленого профілю підтверджується висока чутливість ритму серця до симпатичних впливів ВНС. Із метою своєчасної діагностики та профілактики загрозливих для життя станів

у дітей, хворих на ВД, та оцінки ступеня тяжкості основного захворювання і своєчасного прогнозуваня його перебігу рекомендовано метод холтерівського МЕКГ для ранньої діагностики комбінованих порушень ритму серця та можливих аритмогенних ускладнень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.628.063-433.71

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського