РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000161241<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Али Мохамад Таха 
Динамика антиэндотоксинового иммунитета у больных хроническими обструктивными заболеваниями легких в процессе слепого, плацебо-контролируемого клинического исследования эффективности препарата Иммуно-тон / Али Мохамад Таха // Тр. Крым. гос. мед. ун-та. - 2005. - Т. 141, ч. 5. - С. 131-136. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Метою даного дослідження було вивчення динаміки антиендотоксинового імунітету у хворих на хронічні обструктивні захворювання легенів (ХОЗЛ) у процесі вивчення ефективності імунокорекції препаратом Імуно-тон у межах сліпого, плацебо-контрольованого клінічного дослідження. У дослідженні взяли участь 125 пацієнтів, хворих на ХОЗЛ. Усі пацієнти, що брали участь у дослідженні, випадковим чином розподілялися в основну (ОГ) (75 пацієнтів) і контрольну (КГ) (50 пацієнтів) групи. Пацієнтам ОГ хворих призначався досліджуваний препарат по 2 чайні ложки 2 рази на день протягом 10 днів. Хворим КГ призначався плацебо за аналогічною схемою. До та після дослідження проводилося стандартне клінічне, імунологічне дослідження, а також вивчення рівня антиендотоксинових антитіл класів A, M и G (АТ-ЕТ-Ig A, M, G). Оцінка ефективності лікування проводилася за бальною оцінкою даних об'єктивного дослідження даних опитувальника загального здоров'я (GHQ-28). З огляду на важливу роль, що відіграє грамнегативна інфекція в генезі загострень ХОЗЛ, залежно від стану антиендотоксинового імунітету хворі були розподілені на 4 клінічні групи. У першу групу ввійшли 42 хворих ОГ з високим АТ-ЕТ-Ig, у другу - 24 хворих КГ з високим рівнем АТ-ЕТ-Ig; третю групу - 32 хворих ОГ з низьким рівнем АТ-ЕТ-Ig, четверту - 26 хворих КГ з низькою концентрацією в крові AT-Ig. Установлено, що найбільш виражена клінічна ефективність зареєстрована в 3 групі хворих на ХОЗЛ, що супроводжувалася зростанням концентрації CD3+ на 14,6 %, CD4+ - на 22,9 %, відсотка фагоцитозу - на 23,7 %, індукованого НСТ - на 19,6 % при зниженні спонтанного НТС-тесту нейтрофілів на 18,7 % і нормалізації фагоци

тарного числа (p у всіх випадках <$E <<~0,05> і вище). При цьому в 3 групі хворих виявлено ріст концентрації AT-ЕТ-Ig на 51,8 % (<$E roman p~<<~0,05>) і нормалізацію рівня AT-ЕТ-IgM.


Ключ. слова: хронический бронхит, иммунитет, эндотоксин, иммунокоррекция
Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж13130 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського