РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000161343<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Калинська Л. М. 
Динаміка активності ангіотензинперетворюючого ферменту і калікреїну в плазмі крові хворих на цукровий діабет 2 типу з гіпертензією при лікуванні блокаторами АТ1-рецепторів ангіотензину II / Л. М. Калинська, А. С. Єфімов, В. Л. Орленко, І. В. Гончар // Журн. Акад. мед. наук України. - 2006. - 12, № 4. - С. 766-772. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Досліджено динаміку активності ангіотензинперетворювального ферменту (АПФ) і калікреїну у плазмі крові (ПК) 19 хворих на цукровий діабет (ЦД) 2 типу з гіпертензією (ГТ) під час лікування блокаторами рецепторів ангіотензину II 1 типу (АТ1) протягом 10 міс. Контрольну групу склали 18 осіб без ознак ЦД і ГТ. У разі переходу хворих на стабільну дозу блокаторів АТ1-рецепторів (телмісартан - 1,5 - 2 міс) установлено підвищення активності АПФ у 10 хворих. У разі продовження курсу лікування блокаторами АТ1-рецепторів у них спостережено нормалізацію активності АПФ і рівня артеріального тиску: у 8 хворих - через 6 - 10 міс та у 2 хворих - через 3 - 4 міс. У хворих на ЦД 2 типу з ГТ, які у ході лікування блокаторами АТ1-рецепторів паралельно отримували <$E beta>-адреноблокатори, блокатори <$E roman Ca sup 2+>, діуретики, спостережено значні коливання активності АПФ у ПК, а у разі застосування інгібіторів АПФ - дуже низький рівень його активності. Показано також, що протягом 4 міс лікування хворих на ЦД 2 типу блокаторами АТ1-рецепторів активність калікреїну у ПК залишалась на рівні контролю. У разі продовження лікування активність калікреїну у крові хворих (у порівнянні зі здоровими особами) поступово зростала: через 7 міс - на 10,7 % і через 10 міс - на 25,2 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р410.030-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14793 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського