РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000161984<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Брехаря Г. П. 
Дослідження впливу міді та вуглецю на властивості постійних магнетів, виготовлених на основі стопу Fe76Nd16B8 / Г. П. Брехаря, В. В. Савін, О. М. Бовда, В. О. Бовда, Л. В. Онищенко, В. В. Виставкіна, О. А. Харитонова, А. П. Шпак // Металлофизика и новейшие технологии. - 2006. - 28, № 3. - С. 383-395. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Досліджено зв'язок між мікроструктурою, фазовим складом, мікротвердістю фаз і магнетними властивостями магнетів Nd - Fe - B, легованих вуглецем і міддю (вуглець додається у вигляді волокна або у вигляді порошку). Постійні магнети (ПМ) хемічного складу Fe76Nd16B8 виготовлено і термооброблено згідно зі стандартною технологією. Армування вуглеволокном здійснено на стадії виготовлення компакту. Металографічні та рентгеноструктурні дослідження показали, що до фазового складу виготовлених зразків входять фази: основна магнетна Fe14Nd2B, а також NdFe4B4 та збагачена неодимом. Виявлено, що з ростом вмісту вуглеволокна (<$E x sub roman C>) магнетний потік в зразках зменшується і стає нульовим при <$E x sub roman C ~=~0,8> % ваг. Окремо досліджено вплив міді на властивості та мікроструктуру ПМ. Порошок міді додавали у шихту після помелу. Виявлено, що коерцитивна сила магнетів, виготовлених зі стопу з додаванням міді, значно зростає і досягає значення <$E H sub c ~=~15> кЕ при вмісті міді 2 % ваг. Проведено дослідження комплексного впливу вуглецю у вигляді вуглеволокна та міді у вигляді порошку на властивості ПМ. Показано, що при мінімальному вмісті вуглеволокна ПМ мають досить значний рівень властивостей. ПМ з вмістом вуглеволокна до 0,7 % ваг. та вмістом міді до 2 % ваг. після термообробки мають коерцитивну силу <$E H sub c ~=~15> кЕ та залишкову індукцію 10 - 11 кГс. При комплексному легуванні вуглецем у вигляді порошку та міддю, а також після гартування стопу з рідкого стану із наступним відпалом отримані зразки магнетопластів мають підвищену мікротвердість та більшу однорідність з ви

сокою коерцитивною силою 15-16 кЕ.


Ключ. слова: армування, вуглецеве волокно, коерцитивна сила, залишкова індукція, мікроструктура
Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського