РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000162040<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коваленко Е. О. 
Дослідження здатності екзолектину Bacillus subtilis модулювати дію антибіотиків на ріст мутантів цих бактерій / Е. О. Коваленко, І. С. Карпова, Н. В. Корецька, К. І. Гетьман, О. В. Сащук // Мікробіол. журн. - 2006. - 68, № 4. - С. 40-47. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

На мутантах Bacillus subtilis вивчено здатність власного екзолектину модулювати ефект антибіотиків, які діють як метаболічні інгібітори, блокуючи біосинтез гліканів клітинної стінки (ампіцилін), процес реплікації (мітоміцин С) і транскрипції (рифампіцин). Продуцентом екзолектину був штам В. subtilis В-7014, ізольований із шлунково-кишкового тракту новонародженого теляти. Показано, що екзолектин виявляє спорідненість до сіалових та уронових кислот, яка зменшується таким чином: муцин, глюкуронова кислота, N-ацетилнейрамінова кислота, галактуронова кислота. За допомогою дифузного методу і методу мінімальної інгібувальної концентрації встановлено, що екзолектин В. subtilis вибірково впливає на бактеріостатичну дію досліджених антибіотиків. Ефект залежав від структури антибіотика, а також від генотипу мутанта за станом системи репарації/реплікації. До ампіциліну досліджуваний лектин не виявив модулювальної дії. Тенденція до зменшення цитостатичного ефекту рифампіцину під впливом екзолектину проявилася лише у штаму BD170 (rec+). Лише в разі мітоміцину С спостерігали вірогідну модулювальну дію бактерійного лектину та її залежність від генотипу мутанта. Чутливість штамів до дії екзолектину зменшувалась у такому порядку: BD293 (polC), SB25 (recP), BD224 (recE), BD170 (rec+). Виявлена здатність екзолектину В. subtilis перешкоджати цитостатичній дії мітоміцину С у мутанта BD293 (polС), який має дефектний фермент - ДНК-полімеразу III, дає змогу припустити, що найчутливішою мішенню цього лектину є процес реплікації. Встановлена залежність модулювального впливу бактерійного лектину на ефект м

мітоміцину С від генотипу мутанта (rec-) демонструє, що лектин діє за складним механізмом, опосередкованим реплікативно-репаративним комплексом.


Ключ. слова: Bacillus subtilis, лектин, антибіотики, реплікація, репарація
Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.25*725.39

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського