РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000162447<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мамчич В. І. 
Експериментальне моделювання гострого ішемічного ураження тонкої кишки у білих щурів / В. І. Мамчич, О. Д. Малєнда, А. Б. Кебкало, М. О. Йосипенко, В. І. Семіног // Хірургія України. - 2006. - № 2. - С. 67-71. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Мета роботи - розробити модель стандартизованого гострого ішемічного ураження тонкої кишки (ІУТК) у білих щурів. Дослідження проведено на 25-ти статевозрілих самцях білих щурів лінії Vistar з масою тіла 0,35 - 0,45 кг. ІУТК досягалось шляхом накладання лігатури на три гілки верхньої брижової артерії з наступним уведенням у проксимальні та дистальні відділи ішемізованої тканини (ІТ) ТК 5 % <$E epsilon>-амінокапронової кислоти (по 0,1 мл) для блокади ферментативного фібринолізу. Дослідження змін гемостазу (ГС), плазмового та тканинного протеолізу проводили через 48 год після операції за стандартними методиками. В ІТ ТК спостережено посилення активації протеолітичної деструкції високомолекулярних білків на 74,3 % і колагену на 32,5 %. Утричі зростала сумарна фібринолітична активність (ФЛА) за рахунок підвищення неферментативного фібринолізу у 4,0 рази, тоді як інтенсивність ензиматичного лізису фібрину збільшувалася лише у 2,1 рази. Системні зміни ГС характеризувалися внутрішньосудинною гемокоагуляцією: час рекальцифікацїї подовжувався на 17,1 %, активований парціальний тромбопластиновий час - на 30,7 %, протромбіновий - на 27,5 %, тромбіновий - на 61,9 %, активність антитромбіну III знижувалась на 20,3 %, відсоток адгезивних тромбоцитів зростав на 29,3 %, а індекс їх спонтанної агрегації перевищував контроль у 5,7 разів. Концентрація фібриногену в плазмі крові знижувалася на 33,5 %. ФЛА плазми крові збільшувалася на 43,2 %, Хагеман-залежний фібриноліз зменшувався на 32,4 %. На 32,3 % зменшувалася потенційна активність плазміногену за сталого рівня

антиплазмінів у крові. Висновок. Запропонована модель гострого ІУТК спричиняє типові зміни тканинного фібринолізу та необмеженого протеолізу, а також зміни у системі регуляції агрегатного стану крові, що дозволяє використовувати її для експериментального визначення ефективності нових методів лікування гострих порушень мезентеріального кровообігу.


Ключ. слова: ішемія, мезентеріальні судини, тонка кишка, гемостаз, протеоліз, фібриноліз
Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського