РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000162480<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Перепелюк М. М. 
Експресія генів, які кодують <$E bold alpha>-інтерферон, його рецептор, протеїнкіназу R та рибонуклеазу L в інтактній та регенеруючій печінці щурів / М. М. Перепелюк, А. М. Слончак, Л. Я. Сазонова, О. С. Губар, О. П. Якунчикова, М. Ю. Оболенська // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Біологія та екологія. - 2005. - Т. 43. - С. 25-33. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Досліджено роль <$E alpha>-інтерферону (ІФН<$E alpha>) та його мішеней у життєдіяльності клітини за відсутності вірусної інфекції. Використано дві моделі - печінку щурів після часткової гепатектомії (ЧГЕ) і лапаратомії, які імітують перехід до поділу високодиференційованої проліферативно неактивної тканини та реакцію гострої фази. За допомогою зворотної транскрипції - полімеразної ланцюгової реакції - визначено відносний вміст РНК, які кодують ІФН<$E alpha>, рецептор до ІФН<$E alpha> (ІФНР), РНКазу L та протеїнкіназу R (PKR) у складі нефракціонованої РНК печінки через 0,5, 1, 3, 6, 12 год після операцій. Усі досліджувані РНК визначаються в інтактній печінці і за представленістю розташовуються в ряду мРНК ІФНР <$E >> > мРНК PKR <$E >> > мРНК РНКази L <$E >> > мРНК ІФН<$E alpha>. Рівень експресії мРНК ІФН<$E alpha> в регенерувальній печінці має двофазний характер зі зниженням на 50 % через 1 год після ЧГЕ і підвищенням на 25 % через 3 год після ЧГЕ у порівнянні з рівнем в інтактній печінці. У печінці після лапаратомії мРНК ІФН<$E alpha> не виявляється. Рівні інших мРНК тимчасово і незначно знижуються через 0,5 год і істотно знижуються, починаючи з 6-ї год після ЧГЕ. Висловлено припущення, що ІФН<$E alpha> виступає як негативний регулятор реакції гострої фази та процесів, пов'язаних з G1/S переходом гепатоцитів, і як позитивний регулятор деяких невизначених процесів у пререплікативному періоді регенераційного процесу.


Ключ. слова: експресія генів, alpha-інтерферон, рецептор, протеїнкіназа R, рибонуклеаза L, печінка щурів, мішень
Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.26 + Р457.445-82

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Біол.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського