РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000162829<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Матиціна Л. О. 
Ехографічні особливості функціональних ретенційних кіст яєчників у дівчини на тлі запальних захворювань геніталій / Л. О. Матиціна, В. Ю. Яценко // Здоровье женщины. - 2005. - № 3. - С. 95-99. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проведені дослідження свідчать, що у дівчат-підлітків функціональні ретенційні кісти яєчників (ФРКЯ) на тлі запальних захворювань геніталій частіше виникали в правому яєчнику (62,9 %), ніж у лівому (37,1 %), що свідчить про його більшу активність. Причому частіше (72,4 %) вони були розташовані збоку та ззаду від матки, рідше (27,6 %) - вище дна матки, ближче до одного з її кутів. Розмір ФРКЯ частіше був 3,5 - 5 см (45,7 %) та 5 - 7 см (42,2 %), а великі утворення розміром 7 см і більше були лише у 12,1 % пацієнток. У 18,1 % дівчат були виявлені фолікулярні кісти, які мали анехогенний уміст. У 81,9 % - лютеїнові кісти, які були представлені 3-ма варіантами їх внутрішньої будови: перший варіант - ехопозитивна суспензія - зустрічався найчастіше (53,4 % пацієнток), другий варіант - дрібно-середньосітчаста будова - зустрічався рідше (21,6 %), третій варіант - щільний ехопозитивний компонент - лише у 6,9 % пацієнток. Появлення у дівчат-підлітків з ФРКЯ на тлі запальних захворювань геніталій ехопозитивного компонента у функціональному утворенні у 81,9 % випадків є наслідком запального процесу, який веде до порушення проникності судин, що здійснюють кровопостачання утворення. УЗД дозволяє не тільки підтвердити наявність утворення, а й провести його ідентифікацію та диференційну діагностику, простежити редукцію функціонального утворення на тлі проведеної терапії та уникнути необгрунтованих оперативних втручань.


Ключ. слова: дівчата, функціональні ретенційні кісти яєчників, запальні захворювання геніталій
Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського