РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000162949<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Борисенко О. А. 
Загальні підходи до побудови систем числення в сучасних електронних системах / О. А. Борисенко // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Техн. науки. - 2007. - № 1. - С. 189-203. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто основні принципи та ідеї позиційного кодування чисел і на їх підставі - позиційної лічби та побудови відповідних систем числення. Як основна ідея виступають розклади вихідної множини елементів на підмножини, а потім цих підмножин на інші підмножини до того часу, поки вони не стануть одноелементними. Наступна ідея, яку активно використано у процесі побудови позиційних систем числення, полягає в кодуванні кожної з одержаних підмножин того чи іншого розкладу на кожному кроці однією із цифр алфавіту, який є дійсним тільки для даного розкладу. Самі алфавіти, як і кодування підмножин на їх основі, будуються за визначеними в роботі правилами. Важливою ідеєю в позиційних системах є також спосіб підсумовування елементів вихідних підмножин на кожному кроці розкладів за допомогою алфавітів і далі об'єднання всіх цих результатів в одну суму, яка і визначає кількісне значення числа, яке кодується. Реалізовано наведені ідеї за допомогою розкладів підмножин, взятих по їх кроках, і їх алфавітів, відношень належності між підмножинами з відповідними зв'язками, а також всіх значень кількостей елементів у підмножинах на всіх їх розкладах і всіх кроках розкладів. Все це в кінцевому підсумку створює позиційну систему числення, за допомогою якої можна зобразити будь-яке велике число. Таких систем числення побудовано вже багато, але, крім вже одержаних, можна знайти багато систем, які ще не створені, але мають добрі перспективи на ефективну практичну реалізацію.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-047.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського