РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000163479<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Корольков А. И. 
Значение децентрации в биомеханике тазобедренного сустава у детей (Мат. моделирование) / А. И. Корольков, З. М. Мителева, И. В. Лапонин // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2006. - № 2. - С. 49-54. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

За допомогою методу кінцевих елементів вивчено напружено-деформований стан компонентів кульшового суглоба (КС) при децентрації у дітей. В результаті дослідження установлено, що найбільш напруженою зоною є ділянка розриву контакту головки стегнової кістки (ГСК) зі склепінням кульшової западини (КЗ). У випадку децентрації КС в дітей (зміщенні ГСК латерально на 5 мм та куті Віберга 15<$E symbol Р>) рівень напружень в передньонижній частині ГСК підвищується майже в два рази у порівнянні з нормою і продовжує різко збільшуватись у разі подальшої децентрації. Розподіл інтенсивності напружень по КЗ при децентрації на 5 мм змінюється таким чином: найбільш напружена ділянка переміщується до верхньолатерального її краю, а рівень напружень збільшується у два рази у порівнянні з нормою. Висока інтенсивність напружень, а також характер їх розподілу в ГСК і КЗ при тривалій децентрації КС, на думку авторів, може викликати прогресування підвивиху стегна, а також виникнення ділянок початкової дегенерації хряща компонентів суглоба.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.28с21

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського