РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000163501<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Безродний Б. Г. 
Значення інструментальних методів обстеження для вибору тактики хірургічного лікування хворих на посттромботичну хворобу / Б. Г. Безродний, О. М. Петренко, Л. Д. Мартинович // Хірургія України. - 2006. - № 1. - С. 59-63. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - оптимізація тактики хірургічного лікування хворих з посттромботичною хворобою (ПТХ) на основі вивчення особливостей регіонарної гемодинаміки та кисневого режиму в тканинах. Матеріали та методи. Обстежено 126 хворих з різними формами ПТХ і 26 хворих з трофічними виразками. Стан обмінних процесів у тканинах оцінювали за даними полярографії. Результати. Під час дослідження визначено ознаки ПТХ - потовщення стінки вени, її підвищену ехогенність, ригідність та звуження просвіту. Діаметр реканалізованої вени під переходу в ортостаз розширюється незначно, в середньому на 17 % (на відміну від інтактної вени, діаметр якої збільшується на 35 %). Найбільші порушення відпливу крові спостерігаються у хворих із частковою реканалізацією та оклюзією глибоких вен. У 23-х пацієнтів мали місце оклюзійні ураження порожнистих вен з одного боку, що виявлялося достовірним зниженням (на 38 %; <$E p~<<~0,05>) лінійної та об'ємної швидкості кровоплину у порівнянні з інтактною контрлатеральною кінцівкою. Виявилося, що у разі непрохідності глибоких вен величина об'ємного кровоплину по ній значно збільшується - до 50 % сумарного кровоплину по поверхневих венах. Лінійна швидкість зворотного кровоплину у хворих за повної реканалізації становила (<$E 12,4~symbol С~0,1>) см/с, а тривалість ретроградного кровоплину - (<$E 5,9~symbol С~0,2>) с, тоді як у разі оклюзії цієї вени швидкість рефлюкса знижувалася до (<$E 4,4~symbol С~0,3>) см/с. Установлено, що в разі хронічної венозної недостатності III ступеня, зумовленої ПТХ, має місце зменшення напруги кисню в підшкірній клітковині до (<$E 8,8~symbol С~0,48>) мм рт. ст., що на 20 % (<$E p~<<~0,05>) нижче,

ніж у контрольній групі, за цього напруга кисню на здоровій кінцівці дорівнювала (<$E 9,2~symbol С~0,3>) мм рт. ст. Під час визначення напруги кисню біля краю виразки зафіксовано зниження цього показника до (<$E 6,3~symbol С~0,24>) мм рт. ст. Напруга кисню в обстежених хворих була (<$E 14,8~symbol С~0,8>) мм рт. ст., що на 19,8 % (<$E p~<<~0,05>) нижче контрольних значень. Висновки. Дуплексне сканування дає змогу одержати достовірну інформацію щодо характеру морфологічних гемодинамічних змін у венозних магістралях, оцінити ступінь їх пошкоджень, визначити кількісні характеристики антеградного та ретроградного кровоплину. Величина напруги кисню в тканинах хворих на посттромботичний синдром корелює з тяжкістю хронічної недостатності венозного кровообігу.


Ключ. слова: посттромботична хвороба, дуплексне сканування, венозна гемодинаміка, напруга кисню
Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.461-433

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського