РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000168148<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ємець О. В. 
Мінералого-геохімічні особливості та вік уранового зруденіння альбітитів Кіровоградського блоку на прикладі Новокостянтинівської урановорудної ділянки (Новоукраїнський гранітний масив, Український щит) / О. В. Ємець, О. М. Пономаренко, М. Кюні, К. В. Петріченко, Д. М. Щербак, С. Сінелю // Мінерал. журн. - 2007. - 29, № 2. - С. 102-110. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Викладено результати дослідження метасоматичної зональності, мінерального складу, віку та співвідношення стабільних ізотопів у мінералах та породах Новокостянтинівської урановорудної ділянки, що розташована в межах Новоукраїнського масиву Українського щита. За даними досліджень встановлено метасоматичну зональність, яка зумовлена вилуговуванням кварцу з вмісних гранітів під час формування тіл альбітитів, що спричинило формування епісієнітів; у зовнішніх зонах в гранітах відбувалися хлоритизація та розчинення біотиту. Основними урановорудними мінералами в рудних тілах є бранерит та уранініт, наведено дані про їх хімічний склад. За результатами визначення ізотопного складу вуглецю та кисню в мінералах і породах встановлено, що кальцит у рудних тілах кристалізувався з розчинів магматогенного походження, однак пізнє окварцування порід відбувалося за домінування метеорної води. Виконане ізотопне датування мінералів і порід дозволяє встановити послідовність формування вмісних породних комплексів та пов'язаного з натрієвим метасоматозом уранового зруденіння Кіровоградського блоку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д347(45УКР4-4КІР)51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського