РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000168681<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коваленко С. Є. 
Можливі механізми антигемолітичної дії хлорпромазину = Possible mechanisms of chlorpromazine antihemolitic effect / С. Є. Коваленко, Л. І. Алексєєва, Л. Г. Кулєшова, І. Ф. Коваленко, В. С. Холодний, Є. О. Гордієнко, О. І. Гордієнко // Пробл. криобиологии. - 2006. - 16, № 2. - С. 137-146. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.

Досліджено можливі механізми антигемолітичної дії хлорпромазину (ХП): зміна площі поверхні мембран еритроцитів і витік іонів калію з клітин. Форму клітин в популяції, яку спрямовано змінювали введенням в суспензію певної кількості стоматоцитогенної речовини - катіонного амфіфілу (ХП), контрольовано за допомогою світлового мікроскопа МБІ-15У з фотореєстрацією досліджуваного об'єкта. Показано, що у разі збільшення концентрації ХП у суспензії еритроцитів із гематокритом 30 % від 0,125 до 1,0 мМ форма клітин змінюється у напрямку: дискоцит <$E symbol О> стоматоцит <$E symbol О> сферостоматоцит <$E symbol О> сфероцит. Паралельно визначено вихід іонів калію з клітин та розподіл еритроцитів за індексом сферичності (ІС). Встановлено, що у разі концентрацій ХП, які викликають захист від гіпотонічного гемолізу (ГТГ), витік калію відсутній або є незначним. Тому цей фактор не може бути причиною захисної дії амфіфілів від ГТГ. Одержані криві щільності розподілу еритроцитів за ІС адекватно характеризують ступінь сферичності клітин у популяції, а вбудовування амфіфільних молекул у мембрани еритроцитів за концентрацій, набагато менших, ніж літичні, призводить до сплощення частини клітин, тобто до збільшення площі їх поверхні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.241

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського