РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000172269<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Храновський В. Д. 
Особливості структури та морфології плівок ZnO:Ga, осаджених на монокристалічних та аморфних підкладках / В. Д. Храновський, Л. І. Копилова, В. Й. Лазоренко, Г. В. Лашкарьов, В. Карпіна // Фізика і хімія твердого тіла. - 2005. - 6, № 3. - С. 406-413. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.

Вивчено особливості структури та морфології тонких плівок оксиду цинку з різною концентрацією галію (1, 3, 5, 10 %), осаджених за допомогою методу PEMOCVD на аморфних (АП) і монокристалічних підкладках (МКП). Показано можливість одержання прозорих провідних плівок із хорошими морфологічними характеристиками на дешевих скляних підкладках. Виявлено ефект зміни переважної орієнтації плівки із (0001) до (101) для МКП і загального покращання структурної досконалості плівок на АП із збільшенням кількості галію. Відзначено загальну властивість галію як домішки зменшувати шорсткість плівок (ШП) оксиду цинку. Спостережено монотонне зменшення ШП оксиду цинку із збільшенням концентрації галію, осаджених на МКП і мінімальне значення <$E R sub q> = 2,3 нм досягається у разі 10 % Ga. На АП мінімальна шорсткість <$E R sub q> = 1,8 нм у разі 5 % Ga. Така властивість донорної домішки галію є корисною та сприятиме використанню оксиду цинку під час конструювання оптоелектронних приладів, як прозорих провідних шарів і прозорих електродів для сонячних елементів.


Ключ. слова: тонкі плівки ZnO, леговані галієм, прозорі провідні плівки, PEMOCVD, атомно-силова мікроскопія
Індекс рубрикатора НБУВ: В379.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського