РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000175592<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лаба І. С. 
Протонний спалах 4В/Х17.2 на Сонці 28 жовтня 2003 р. Результати фотометрії / І. С. Лаба // Кинематика и физика небес. тел. - 2007. - 23, № 1. - С. 51-60. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

За <$E H sub alpha>-фільтрограмами вивчено потужний спалах 4В/Х17.2 28 жовтня 2003 р. в активній області (АО) 10486. Ця АО мала складну магнітну <$E beta gamma delta>-конфігурацію, S-подібну форму лінії розділу полярностей, досягла максимальних розмірів у циклі № 23. У ній також спостерігались локальні волокна, петлі, системи петель. Одержані світлові криві для спалахових вузлів (СВ) явно вказують на два періоди еволюції. Перший період - передспалаховий, в якому завершується накопичення непотенціальної енергії (енергії електричних струмів) магнітного поля та підготовка ситуації для реалізації другого періоду. У цій стадії спостерігається повільна та невелика зміна інтенсивності СВ, крім одного, активізація структурних утворень (скручення, вихрові рухи, з'єднання). Під кінець першого періоду, з виходом нового магнітного потоку, утворилась взаємозв'язана система із волокон і петель, яка охопила як центральну частину, так і периферію АО. Почали зароджуватись нові СВ навколо S-подібного головного волокна. Другий спалаховий період розпочався близько 11:02 UT бурхливим і значним ростом інтенсивності та площі СВ і виникненням нових. Протягом 8 хв велика частина АО навколо основного волокна покрилась спалаховою емісією. Спалахове випромінювання у максимумі інтенсивності проявляє флуктуаційний характер. Після максимуму на фазі загасання спостерігається повільний спад інтенсивності всіх вузлів. Оскільки взаємозв'язана система із петель і волокон охоплює всю АО, то це і призвело до трансформації нагромадженої енергії магнітного поля шляхом магнітного перез'єднання у потужне вивільнення електромагнітного та корпускулярного випромінювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.473.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського