Мойбенко О. О. Розробка та підготовка до впровадження нового вітчизняного кардіопротекторного препарату - фторвмісного активатора АТФ-залежних калієвих каналів Флокалін / О. О. Мойбенко, Р. Б. Струтинський, Л. М. Ягупольський, А. М. Мохорт // Наука та інновації. - 2006. - 2, № 6. - С. 77-82. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.Згідно з завданням науково-дослідної роботи розроблено технологічну високорентабельну схему синтезу нового вітчизняного кардіопротекторного препарату - фторвмісного активатора КАТФ-каналів "Флокалін". Дослідження нешкідливості субстанції та лікарської форми (таблетки) показало, що згідно з класифікацією речовин за токсичністю препарат "Флокалін" відноситься до класу малотоксичних сполук. Експерименти in vitro і in vivo показали, що препарат має чіткі вазоділататорні властивості, залежні від дози, й антиаритмічну дію, дещо підвищує хвилинний об'єм крові. В експериментах із ішемією-реперфузією (ІР) міокарда показано, що препарат "Флокалін" має виражені кардіопротекторні властивості, а саме: значно покращує функцію ішемізованого серця в період його реперфузії (зокрема покращує відновлювання скорочувальної активності міокарда), проявляє антиаритмічну дію та запобігає виникненню реперфузійної вазоконстрикції. Виявлено, що у випадку експериментальної гострої ІР препарат "Флокалін" має антиокиснювальні властивості, зменшує утворювання вільних радикалів, сприяє збереженню структури внутрішньоклітинних органел і зменшує розмір інфаркту міокарда у порівнянні з контрольним експериментом на 37,5 %. Ключ. слова: К_АТФ-канали, "Флокалін", ішемія-реперфузія, кардіопротекція Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 + Л667.1
Рубрики:
Шифр НБУВ: Ж25189 Пошук видання у каталогах НБУВ Додаткова інформація про автора(ів) публікації: (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці) ![](/irbis_nbuv/images/info.png) Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
|