РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000177147<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Полотнюк С. Я. 
Роль ендогенного оксиду азоту в регуляції кислої шлункової секреції у щурів / С. Я. Полотнюк, Л. Я. Штанова, Т. В. Берегова // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2006. - № 4. - С. 10-15. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Дослідження виконано за умов гострого експерименту на щурах за допомогою методу перфузії ізольованого шлунка за Гхошем і Шілдом. Встановлено, що неcелективний блокатор синтази оксиду азоту <$E roman N sup G>-нітро-L-аргінін-метилефір (L-NAME) лише в дозі 20 мг/кг посилював базальну кислу шлункову секрецію (КШС). В дозах 10 мг/кг і 20 мг/кг L-NAME посилював стимульовану гістаміном КШС. У випадку стимуляції КШС пентагастрином і карбахоліном спостерігалось прогресивне, дозозалежне збільшення продукції кислоти після попередньої ін'єкції L-NAME. Вміст <$E roman NO sub 2 sup -> в порожнині шлунка збільшувався після стимуляції КШС гістаміном, пентагастрином і карбахоліном у порівнянні з базальним рівнем. Навпаки, попереднє введення L-NAME (5 мг/кг, 10 мг/кг і 20 мг/кг) дозозалежно зменшувало вміст <$E roman NO sub 2 sup -> в шлунковому перфузаті при всіх видах стимуляції КШС. Таким чином, результати показують, що ендогенно генерований оксид азоту має здатність зменшувати КШС як за базальних, так і стимульованих умов. Посилення стимульованої КШС під впливом L-NAME на тлі зменшення вмісту <$E roman NO sub 2 sup -> в порожнині шлунка є доказом участі оксиду азоту в механізмах гальмування КШС у щурів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.23*02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського