РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000178966<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Неруш П. О. 
Стан гліальних проміжних філаментів головного мозку у щурів при ноцицептивній реакції в умовах гіперфункції щитоподібної залози: онтогенетичний аспект / П. О. Неруш, О. М. Демченко // Нейрофизиология. - 2006. - 38, № 4. - С. 280-286. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

У дослідах на щурах двох вікових груп (п'ятитижневих і статевозрілих - п'ятимісячних) лінії Вістар вивчено вміст і поліпептидний склад гліального фібрилярного кислого білка (ГФКБ) у корі великих півкуль, гіпокампі, таламусі та стовбурі мозку за умов експериментальної гіперфункції щитовидної залози, а також за поєднання гіпертиреозу з моделлю больового впливу (наслідки лапаротомії). Гіпертиреоїдний стан формували за допомогою введення з їжею L-тироксину (10 мкг/добу) впродовж двох тижнів, збільшуючи щоденно дозу на 10 мкг. У кінці дослідження визначено рівень тироксину в сироватці крові з використанням імуноферментного методу. Встановлено, що гіпертиреоїдний стан викликав у щурят істотне підвищення вмісту філаментної фракції ГФКБ у гіпокампі, а в поєднанні з післяопераційним больовим синдромом - у стовбурі мозку (на 18 - 27 %). Результати досліджень з використанням імуноблотингу показали наявність за цих умов деградованих поліпептидів з молекулярною масою 47 - 45 кДа, що свідчить про інтенсифікацію цитоскелетних перебудов астроглії. У статевозрілих щурів за таких умов спостерігалося зниження рівня нерозчинних поліпептидів проміжних філаментів астроцитів у таламусі, гіпокампі та корі мозку.


Ключ. слова: ЦНС, гіперфункція щитоподібної залози, емоційно-больовий стан, гліальний фібрилярний кислий білок (ГФКБ), онтогенез
Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.12-29 + Р627.7-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського