РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000178968<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Майданник В. Г. 
Стан гормонального гомеостазу у дітей з артеріальною гіпотензією / В. Г. Майданник, Л. Я. Іванишин // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2005. - № 6. - С. 5-9. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Зазначено, що у дітей з артеріальною гіпотензією спостерігається напруження гіпофізарно-тироїдної системи. Характерною особливістю її функціонування у цих хворих є підвищення активності щитовидної залози у разі нормальних показників тиротропної функції гіпофізу. Оцінка вмісту кортизолу в крові обстежених виявила достовірне перевищення у них його середніх значень у порівнянні з контрольними показниками. У ході аналізу стану гіпофізарно-гонадної системи виявлено порушення гормонального гомеостазу (ГГ) у дівчат пре- та пубертатного віку як евакуйованих із Прип'яті, так і у жителів Івано-Франківщини. У дівчат із Прип'яті встановлено достовірні відхилення від норми вмісту таких гормонів, як тестостерон, фолікулостимулювальний, лютеїнізуючий (ЛГ), пролактин та естрадіол, а у дівчат із Івано-Франківщини - ЛГ і пролактин. Виявлені різнопланові порушення гормонального статусу (ГС) у дівчат у більшості випадків, очевидно, є наслідком функціональних розладів органів ендокринної системи, що не мають вираженої симптоматики і тому залишаються поза полем зору педіатрів. У випадку зміни ГГ, причиною якого є комплекс факторів, зумовлених аварією на ЧАЕС, збільшується ризик формування дисфункцій інших органів і систем, зокрема з боку вегетативної нервової системи. Не виключено, що відзначені зрушення ГС можуть мати віддалені наслідки під час подальшого формування жіночого організму, а також становлення репродуктивної функції. В результаті нейроендокринної дезінтеграції є можливим у майбутньому збільшення випадків пухлин ендокринних залоз, а також гормонозалежних органів. У зв'язку з цим

є необхідним формування груп ризику з метою своєчасної корекції гормональних порушень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.031-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського