РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000179053<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Корепанов В.  
Стан та перспективи дослідження глибинної будови та динаміки земної кори в районі станції Академік Вернадський геоелектромагнітними методами / В. Корепанов, Г. Міліневський, В. Максимчук, Б. Ладанівський, Є. Накалов // Укр. антаркт. журн. - 2004. - № 2. - С. 25-37. - Бібліогр.: с. 37. - укp.

Поблизу станції Академік Вернадський досліджено глибинну будову земної кори з застосуванням двох методів: магнітотелуричного зондування (МТЗ) і тектономагнітного профілювання (ТМП). Надано опис нового електромагнітного обладнання станції та його основних технічних параметрів. Наведено дані вимірювань за допомогою двох методів та обговорено перші результати їх інтерпретації. Результати ТМП показали хорошу кореляцію профілів статичної (<$E DELTA roman T>) та динамічної (<$E DELTA DELTA roman T>) аномалій магнітного поля на ділянці досліджень і виявили інтенсивну динамічну магнітну аномалію, викликану сучасними геодинамічними процесами. Їх інтерпретація дозволяє зробити висновок про високу тектонічну активність субмеридіонального глибинного розлому, що проходить поблизу станції, на що вказує одержана оцінка середньої швидкості локальних змін напружень розтягу ~ 6 Бар/рік субширотного напрямку. Обробка даних МТЗ дозволила визначити азимути головних напрямків тензора імпедансу: 50<$E symbol Р> для максимуму імпедансу, що збігається з напрямком простягання континентальної берегової лінії в цьому регіоні та 140<$E symbol Р> для мінімуму імпедансу. Інтерпретація цих даних свідчить про складну тривимірну геоелектричну структуру регіону, ймовірно зумовлену глибинним розломом (або серією розломів) поблизу західного узбережжя Антарктичного півострова.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д391.6с4

Шифр НБУВ: Ж24597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського