РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000180409<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Олійник Л. І. 
Трансаксилярна резекція першого ребра в хірургічному лікуванні хворих з різними формами компресійного синдрому грудного виходу / Л. І. Олійник, С. В. Мельник, Р. П. Борущак, С. І. Кириленко // Серце і судини. - 2006. - № 2. - С. 53-59. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - визначення ефективності трансаксилярної резекції I ребра (ТРIР) під час хірургічного лікування хворих із різними формами компресійного синдрому грудного виходу (КСГВ) на підставі власного досвіду і даних літератури та оптимізація технічних аспектів її виконання. Матеріал і методи. У відділенні судинної хірургії Житомирської обласної клінічної лікарні за період з 1983 до вересня 2005 року проліковано 85 хворих із різними формами КСГВ. Неускладнені форми (НУФ) КСГВ визначено у 53 хворих, ускладнені (УФ) - у 32. Артеріальні ускладнення були у 22 хворих, венозні - у 8 хворих і неврологічні - у 2 хворих. Хірургічно проліковано 67 хворих (82,7 %). Універсальним декомпресивним втручанням у зоні грудного виходу вважали ТРIР, яку виконали 42 хворим (25 із НУФ, 17 - із УФ). Оперували за класичною методикою Roos із використанням набору оригінальних інструментів власної конструкції. Результати. Середня тривалість ізольованої ТРIР становила 45 хв. Періоперативні ускладнення діагностовано у 6 % пацієнтів (у 2 пневмоторакс, у 1 брахіоплексит легкої форми, у 1 нагноєння рани). Ятрогенних ушкоджень магістральних судин і летальних випадків не було, повне функціональне відновлювання верхньої кінцівки відбувалося в середньому через (<$E 17~symbol С~2,8>) доби. Хороші та задовільні віддалені наслідки лікування були у 92,0 % хворих із НУФ і у 88,2 % хворих із УФ КСГВ. Висновок. ТРIР за чіткого дотримання показань до її виконання та методики втручання є ефективним методом декомпресії зони грудного

виходу за різних форм КСГВ. Використання запропонованого набору інструментів забезпечує проведення хірургічного втручання за короткий час із припустимою кількістю інтраопераційних ускладнень.


Ключ. слова: компресійний синдром грудного виходу, хірургічне лікування, трансаксилярна резекція I ребра
Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.3

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського