РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000184096<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Батушкін В. В. 
Tромболітична терапія гострого інфаркту міокарда у хворих похилого та старечого віку: найближчий та віддалений прогнози / В. В. Батушкін // Укр. кардіол. журн. - 2005. - № 6. - С. 50-55. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Похилий вік залишається найбільш важливим предиктором летальності хворих у післяінфарктний період. З огляду на це, оцінка впливу тромболітичної терапії (ТЛТ) при гострому інфаркті міокарда (ГІМ) з елевацією сегмента ST у хворих похилого і старечого віку на зниження летальності в наш час є актуальною проблемою. Метою роботи було вивчення клінічних особливостей проведення ТЛТ у хворих похилого і старечого віку з ГІМ, визначення її ефективності і безпечності, а також її впливу на найближчий (28 діб) та віддалений (12 міс) прогноз у цих пацієнтів. Введення тромболітичного агента у хворих віком понад 74 роки має певні особливості, які полягають у меншій антиангінальній активності і меншій частоті реперфузійних аритмій. Госпітальна летальність у хворих з ГІМ віком понад 74 роки, які одержували ТЛТ, була максимальною і достовірно не відрізнялася від такої у хворих аналогічного віку з ГІМ, які не отримували ТЛТ. Виживаність упродовж року асоціюється зі зниженням серцевої смертності більш як утричі у хворих похилого віку й удвічі - у хворих старечого віку. Стабільну стенокардію достовірно частіше відзначали у хворих з ефективною ТЛТ незалежно від віку (майже у 2/3 (75 %) хворих віком понад 60 років). Прогресування хронічної серцевої недостатності (ХСН) відзначали у 2 - 3 рази рідше у хворих з ГІМ, які отримували ТЛТ. У пацієнтів віком понад 74 роки в 1,5 рази частіше виникало це ускладнення. Таким чином, проведення ТЛТ хворим з ГІМ похилого і старечого віку виправдано для профілактики розвитку ХСН, гострих форм ішемічної хвороби серця протягом 1 року з моменту виникнення ГІМ. Проте висока частота розви

тку стенокардії визначає проведення подальшої хірургічної реваскуляризації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-52 + Р410.11-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14660 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського