РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000184226<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Mikhailik V. B. 
Thermoluminescence study of natural quartz inclusions in silicate bricks for dose reconstruction in areas downwind of Chernobyl = Дослідження термостимульованої люмінесценції природних кварцових включень у силікатній цеглі з метою реконструкції поглинутої дози в районах з радіоактивним забрудненням внаслідок Чорнобильської катастрофи / V. B. Mikhailik, I. K. Bailiff // Укр. фіз. журн. - 2006. - 51, № 5. - С. 467-474. - Библиогр.: 11 назв. - англ.

Досліджено можливість використання кварцових включень у силікатній цеглі (СЦ) з метою ретроспективної дозиметрії населених пунктів у районах, що зазнали радіоактивного забруднення (РАЗ) внаслідок Чорнобильської катастрофи. Для визначення дози, яку набули зразки СЦ унаслідок опромінення природними та штучними джерелами радіації, використано методику, що базується на вимірюванні смуги 210 <$E symbol Р>C термостимульованої люмінесценції (ТЛ) природного кварцу. Встановлено, що технологія виготовлення СЦ, яка містить стадію тривалого витримування у випадку підвищеної температури (близько 200 <$E symbol Р>C), сприяє термічному вивільненню носіїв заряду з пасток, пов'язаних зі смугою ТЛ 210 <$E symbol Р>C, створюючи таким чином необхідні передумови для стирання геологічного ТЛ-сигналу. Показано, що ТЛ-чутливість кварцу є достатньою для вимірювання поглиненої дози, більшої за 10 мГр. У ході застосування даної методики для вимірювань зразків СЦ із зони РАЗ одержано результати, які добре узгоджуються з попередніми дослідженнями керамічної (відпаленої) цегли.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л459.422-1с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського