РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000185217<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Зіньковський М. Ф. 
Варіанти поєднань природжених аномалій серця з вісцеральною гетеротаксією та ізомеризмом передсердь / М. Ф. Зіньковський, О. М. Довгань, Р. Р. Сейдаметов, М. Ю. Атаманюк, С. О. Дикуха, О. В. Сатмарі, І. Г. Яковенко // Серце і судини. - 2007. - № 2. - С. 65-70. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - визначення видів природжених вад серця, що поєднуються з синдромом вісцеральної гетеротаксії й ізомеризмом передсердь, та частоти, з якою вони трапляються. Обстежено 61-го хворого з вадами серця, поєднаними з вісцеральною гетеротаксією та передсердним ізомеризмом. Вік хворих - від 10-ти днів до 11-ти років, у середньому (<$E 52~symbol С~43>) міс. Серед них 40 (65,6 %) пацієнтів були з одношлуночковою фізіологією кровообігу і 21 (34,4 %) - з двошлуночковою. Обстеження хворих включало доплер-ехокардіографію, катетеризацію порожнин серця та великих судин, рентгеноконтрастну ангіографію та загальноклінічні методи. Хірургічну корекцію природжених вад серця виконано у 57-ми (93,4 %) хворих. Всі 4 непрооперовані пацієнти померли. Після оперативного втручання померло 12 пацієнтів. Загальна летальність становила 26,2 %, післяопераційна - 21,1 %. Висновки: поєднання гетеротаксії вісцеральних органів і передсердного ізомеризму належить до надзвичайно складних синдромів, що зумовлює високу загальну (26,2 %) та післяопераційну (21,1 %) летальність. Хворі з лівопередсердним ізомеризмом становлять 60,3 %, а з правопередсердним - 39,7 % від їх загальної кількості. Обидва варіанти передсердного ізомеризму частіше поєднуються з функціонально єдиним шлуночком: в 79,2 % випадків - у пацієнтів з правопередсердним та в 56,8 % - з лівопередсердним ізомеризмом. Лівопередсердний ізомеризм супроводжується частковим аномальним дренажем легеневих вен (52,4 %), продовженням нижньої порожнистої вени непарною (40,5 %), відсутністю коронарного синуса (32,4 %). З правопередсердним ізомеризмом частіше асоціюються такі вади серця, як тотальний

аномальний дренаж легеневих вен (79,2 %), загальний атріовентрикулярний клапан (75,0 %), стеноз або атрезія легеневої артерії (50,0 %), додаткова лівобічна верхня порожниста вена (20,8 %).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.105.01-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського