РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000187120<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ткаченко О. В. 
Діагностичне значення С-реактивного протеїну як маркера асептичного запалення в гострий період струсу головного мозку / О. В. Ткаченко, А. В. Ткачов // Укр. неврол. журн. - 2008. - № 1. - С. 57-61. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Мета - вивчення особливостей вмісту С-реактивного протеїну в крові та лікворі у хворих в гострий період струсу головного мозку. Під спостереженням перебувало 22 пацієнти із закритою черепно-мозковою травмою віком від 17 до 54 років (середній вік (<$E 27,6~symbol С~0,4>) років). Жінок було 6 (27,2 %), чоловіків 16 (72,8 %). Дослідження рівня С-реактивного протеїну в крові та лікворі проводили протягом першої доби з моменту одержання травми (1-ша группа; 8 осіб), на 2 - 4-у добу (2-га группа; 7), на 5-ту добу та пізніше (3-тя группа; 7). Достовірної різниці щодо вмісту С-реактивного протеїну як у крові, так і в лікворі у хворих на гострий період струсу головного мозку між пацієнтами трьох групп не виявлено (р >> 0,05), проте реєстрували статистично значуще зростання (р << 0,01) цього показника у порівнянні з контрольною групою. Відзначено певну кореляцію змін кількості С-реактивного протеїну в крові та лікворі. Висновки. У хворих у гострий період струсу головного мозку зареєстровано підвищення рівня С-реактивного протеїну як у крові, так і в лікворі. Підвищений вміст С-реактивного протеїну в лікворі зберігається більш тривало, ніж у крові. Збільшений рівень С-реактивного протеїну в крові та лікворі можна розглядати як непряму ознаку розвитку та перебігу супутньої репаративної реакції у вигляді асептичного запалення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.772-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського