Єсіпова Ю. С. Кріозахисна дія оксиетильованого гліцерину зі ступенем полімеризації n = 30 при заморожуванні еритроцитів людини = Cryoprotective effect of oxyethylated glycerol with n = 30 polymerisation degree under human erythrocyte freezing / Ю. С. Єсіпова, О. В. Ніколенко, А. М. Компанієць // Пробл. криобиологии. - 2008. - 18, № 1. - С. 114-118. - Бібліогр.: 3 назв. - англ.Мета роботи - дослідження кріозахисної дії оксиетильованого гліцерину зі ступенем полімеризації n = 30 (ОЕГn=30) у процесі заморожування еритроцитів людини. Зроблено висновки, що використання розчинів ОЕГn=30 у процесі заморожування еритроцитів дозволяє одержати високий рівень життєздатних клітин після заморожування-відігрівання, у цьому випадку ефективність їх кріозахисної дії залежить від концентрації, часу експозиції, температури еквілібрації клітин із кріопротектором, а також від складу кріозахисного середовища. Високі показники схоронності еритроцитів після кріоконсервування одержано з використанням непроникного кріопротектора в концентрації 30 %. Тривалість експозиції за температури введення кріозахисного розчину 37 <$E symbol Р>C має бути 15 хв, а за температури 2 і 20 <$E symbol Р>C - 60 хв. Кріозахисні середовища на основі ОЕГn=30, які містять 3 % сахарозу або 5 % маніт, підвищують показники зберігання еритроцитів після низькотемпературного консервування. Зроблено висновок, що перспективним напрямком подальших досліджень у процесі заморожування еритроцитів є створення та дослідження композиційних багатокомпонентних кріозахисних середовищ на основі ОЕГn=30. Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.241-636-601.2с8 + Р353.522.3
Рубрики:
Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ
Повний текст Наукова періодика України Додаткова інформація про автора(ів) публікації: (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці) ![](/irbis_nbuv/images/info.png) Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
|