РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000190213<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Васильєв В. М. 
Метод комплексного лікування хворих на озену / В. М. Васильєв, О. М. Науменко // Хірургія України. - 2008. - № 1. - С. 32-36. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Визначено методичні підходи проведення патогенетично обгрунтованого комплексного лікування хворих на озену та вивчено його ефективність. Проаналізовано результати комплексного лікування хворих на озену за період з 1966 до 2006 рр. З 240-ка пролікованих пацієнтів жінок було 197 (82,1 %), чоловіків 43 (17,9 %) віком від 12-ти до 38-ми років. Усім хворим проводили комплексне лікування, яке включало патогенетично обгрунтовані терапевтичні заходи (антибіотико- та залізотерапію) і хірургічне звуження (рекалібровку) деформованих носових ходів шляхом введення імплантатів у кишені під слизову оболонку в ділянці носової перегородки, дна та бічної стінки носа. З імплантатів, які використовували для хірургічного лікування озени, перевагу надавали гомо- та автотрансплантатам. Внаслідок проведеного комплексного хірургічного лікування одержано позитивні результати у 85,5 % обстежених пацієнтів: клінічне одужання - у 43-х (17,9 %) хворих, значне поліпшення - у 117-ти (48,8 %), помірне поліпшення - у 45-ти (18,8). У 21-го (8,8 %) хворого спостерігали незначне поліпшення, у 14-ти (5,8 %) - ефективність лікування з'ясувати не вдалося. Строк спостереження становив від 1-го до 5-ти років. Комплексне лікування хворих на озену повинно включати патогенетичні засоби - препарати заліза й антимікробну терапію та хірургічне звуження патологічно розширених носових ходів. Висока ефективність запропонованого комплексного методу лікування хворих на озену дає змогу рекомендувати його для широкого застосування в практичній медицині.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.440.16-5

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського