РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000190994<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мішалов В. Г. 
Морфологічні зміни слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки у щурів з експериментальним інфарктом міокарда / В. Г. Мішалов, Л. Ю. Маркулан, І. М. Лещишин, П. Л. Бик, О. В. Федоров // Серце і судини. - 2007. - № 1. - С. 30-38. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета дослідження - розробити експериментальну модель інфаркту міокарда (ІМ) у щурів та оцінити морфологічні зміни в слизовій оболонці шлунка (СОШ) і дванадцятипалої кишки (ДПК) при ньому. Дослідження проведено на 60-ти білих щурах лінії "Вістар" віком 12-ти міс з масою тіла (<$E 209,6~symbol С~4,3>) г. Головну групу склали 45 щурів, яким моделювали ІМ діатермокоагуляцією передньої міжшлуночкової гілки лівої вінцевої артерії, контрольну - 15 щурів, яким діатермокоагуляцію не виконували. Наявність некрозу міокарда оцінювали за допомогою електрокардіограми (ЕКГ) та за даними автопсії. Евтаназію виконували на 3-тю добу після моделювання ІМ. Зміни СОШ оцінювали макроскопічно та гістологічно з розрахунком площі судин СОШ за допомогою програми Remote Capture. Висновки: у 60 % щурів з моделлю ІМ через 3 доби виникають гострі ураження СОШ і ДПК, у тому числі гастродуоденіт (60 %), множинні петехії та геморагії (17,8 %), абразії (28,9 %) і ерозії (13,3 %). Модель ІМ у щурів супроводжується порушеннями мікроциркуляторного русла підслизової оболонки шлунка: достовірним збільшенням середньої площі вен і зменшенням середньої площі артерій з виникненням сладжу та мікротромбозів у їх просвіті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського