РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000192488<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Хворостинка В. Н. 
Особенности течения пептической язвы при ишемической болезни сердца / В. Н. Хворостинка, К. В. Вовк // Сучас. гастроентерологія. - 2007. - № 5. - С. 33-36. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

У разі поєднання ішемічної хвороби серця (ІХС) і пептичної виразки (ПВ) спостерігається вплив одного захворювання на перебіг іншого. Визначено особливості перебігу супутньої ПВ у хворих на ІХС і можливості її медикаментозної корекції. За умов кардіологічного відділення Харківської обласної лікарні обстежено 114 хворих на ІХС, у 38-ми (33,3 %) з яких під час фіброгастродуоденоскопії виявлено ПВ. Вік хворих - від 30-ти до 65-ти років (<$E 47,4~symbol С~4,9> років). Особливістю перебігу ПВ у разі поєднання з ІХС є зміна клініко-лабораторних критеріїв, що виявляються у 50 % випадків больовим синдромом з монотонною помірно вираженою інтенсивністю, наявністю диспепсичного синдрому (34 %) у вигляді метеоризму і проносу (27 %) або закрепу (у 42 %), підвищенням секреторної і кислототвірної функції шлунка (17,1 %), обсіменінням слизової оболонки шлунка (СОШ) гелікобактерною інфекцією (50 %). Порушення функціонального стану серцево-судинної системи у разі ПВ з ІХС супроводжується тахікардією, помірним підвищенням AT, депресією сегмента ST, що призводить до підвищення чинника агресії в COШ з порушенням мікроциркуляції, трофічних процесів і розвитком ПВ (33 %). Комплексна терапія у разі ПВ з ІХС сприяє підвищенню лікувального ефекту з прискоренням процесів загоєння дефекту виразки COШ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3 + Р410.11-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського