РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000192877<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Довбня Н. А. 
Отримання фотонних пучків високої яскравості на електронних прискорювачах / Н. А. Довбня, Г. Д. Пугачов, І. І. Шаповал // Вісн. Харк. нац. ун-ту. Сер. фіз. "Ядра, частинки, поля". - 2008. - N 794, вип. 1. - С. 90-94. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто можливість конвертування імпульсного електронного пучка з енергією 25 - 40 МеВ і середньою потужністю ~ 20 кВт у фотонний пучок високої яскравості. Поперечний розмір електронного пучка на конверторі <$E sigma> ~ 3 мм. Охолодження обертового танталового конвертора здійснюється випроміненням. Щільність потужності електронного пучка 100 - 150 кВт/<$E roman см sup 2>. У пакеті GEANT розраховано розподіл фотонів та електронів на мішені для наробки ізотопів за енергії прискорених електронів 25 і 40 МеВ та різних товщин танталових конверторів. Розподіл щільності електронного пучка на конверторі приймався Гауссовим з <$E sigma> ~ 3 мм. Одержаний кутовий розподіл та енергетичний спектр фотонів із енергією вищою 9 МеВ узгоджуються з експериментальними результатами. Щільність потоку фотонів, що вилітають з усіх танталових конверторів товщиною від 1 до 7 мм, є максимальною для кутів, що менше <$E 10 symbol Р>, і різко збільшується із ростом енергії прискорених електронів. Розраховано теплові навантаження та механічні напруження, що виникають за взаємодії потужного електронного пучка з танталовим конвертором. Показано, що така схема конвертування забезпечує одержання фотонного пучка з високою яскравістю, а матеріал конвертора здатен витримати у цьому разі тривалі теплові та механічні навантаження. Параметри такого фотонного пучка дозволять одержати високу питому активність опромінених матеріалів та технологічність радіохімічних процесів, а з тим і конкурентоздатність наробки медичних та інших радіоізотопів на електронних прискорювачах.


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.105.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29137 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського