РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000193818<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кривченя Д. Ю. 
Посттравматична гемобілія у дітей / Д. Ю. Кривченя, В. П. Притула, В. В. Яременко, С. В. Лисак // Хірургія України. - 2007. - № 3. - С. 13-19. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета - вивчити особливості клінічного перебігу, інформативність допоміжних методів обстеження та розробити оптимальні підходи до діагностики та лікування дітей із гемобілією. В клініках кафедри дитячої хірургії Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця проліковано 6 дітей віком від 4 до 10 років із посттравматичною гемобілією. Всіх дітей до направлення в клініку проліковано в інших хірургічних відділеннях. Термін надходження - від 15 днів до 3,5 місяця після травми. Всім пацієнтам проведено хірургічне лікування у кілька етапів, включаючи ангіографічну емболізацію печінкової артерії та її гілок. Ангіографічна емболізація призвела до зупинки кровотечі в одному випадку та надала важливу інформацію про вогнища кровотечі в інших випадках. Характерно, що гемобілічні кровотечі повторювалися з інтервалом від 3 - 5 днів до 2 тижнів. Зовнішня біліарна нориця закрилася самостійно через 5 тижнів. Зроблено висновок, що своєчасна діагностика гемобілії у дітей є ускладненою, оскільки практикуючі дитячі хірурги мало обізнані з приводу цього ускладнення, і тому гемобілію зазвичай діагностують із запізненням. Таких пацієнтів слід лікувати в хірургічних центрах, де є можливість провести ангіографічне дослідження печінкового артеріального дерева. Метою хірургічного лікування гемобілії є повна зупинка кровотечі шляхом емболізації печінкової артерії або її гілок та перев'язка судини, яка кровоточила, під час операції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського