РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000197067<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Панчишин Ю. М. 
Ультрасонографічні критерії стеатозу печінки / Ю. М. Панчишин // Укр. мед. часоп. - 2008. - № 4. - С. 106-112. - Бібліогр.: с. 110-111. - укp.

На основі власних спостережень та даних літератури розроблено алгоритм ультразвукового дослідження печінки для діагностики її стеатозу, вивчено ступені стеатозу у пацієнтів з алкогольною хворобою печінки та хронічними вірусними гепатитами (ХВГ). Клінічне обстеження проведено у 127 чоловіків. Гіперехогенну печінку діагностовано у 108 хворих. У 48 % пацієнтів погано розрізнялася капсула печінки та діафрагма. Гіпоехогенні зони виявлено у 10 % пацієнтів. Серед 108 хворих найчастіше (48 %) відзначено III, у 28 % - II, у 24 % - I ступінь стеатозу печінки. У хворих на вірусний гепатит С істотно частіше діагностовано I ступінь, а у хворих на вірусний гепатит В - III ступінь стеатозу. II і III ступінь стеатозу переважав у пацієнтів з ХВГ, які зловживали алкоголем. Запропоновано діагностичний алгоритм ультрасонографічного обстеження пацієнта для діагностики дифузного стеатозу печінки та його ступенів. Гіпоехогенні вогнища у пацієнтів з дифузним стеатозом печінки характерні для стеатозу, однак для виключення іншої патології, особливо злоякісних утворень, крім ультрасонографії, необхідні додаткові методи візуалізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського