РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000198354<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Lobach S. Yu. 
Cask size and weight reduction through the use of depleted uranium dioxide-concrete material / S. Yu. Lobach, J. M. Haire // Ядер. фізика та енергетика. - 2007. - № 1. - С. 89-94. - Библиогр.: 3 назв. - англ.

Зазначено, що новітні композитні матеріали, розроблені з використанням збідненого урану, дозволяють фабрикацію контейнерів для транспортування та сховища відпрацьованого ядерного палива (ВЯП), які є значно меншими за розмірами та масою у порівнянні з контейнерами, що існують зараз. Одним із цих матеріалів є композитна суміш, що складається з диоксиду збідненого урану та бетону, так званий DUCRETETM. Наведено результати розрахунків ефективності радіаційного захисту DUCRETE в порівнянні з типовим контейнером, виготовленим із звичайного бетону, в якому знаходиться 32 паливних збірки легководневого реактора. Під час розрахунків оболонку з бетону замінено на DUCRETE. Відповідну товщину захисту підібрано таким чином, щоб потужність дози випромінювання на поверхні була такою самою, а саме 200 мбер/год. Виявлено, що у цьому випадку товщина захисної оболонки зменшується з 71 до 20 см, а площа перерізу - приблизно на 50 %. Зменшення маси дорівнює приблизно 21 %, з 154 до 127 т. За наявності додаткового зовнішнього шару, що складається з паливних збірок, кількість цих збірок можна збільшити з 32 до 52. Навіть у цьому випадку зовнішній діаметр контейнера зменшується з 169 до 137 см. Однак у цьому разі збільшується й маса контейнера, з 156 до 177 т. Потужність дози на поверхні контейнера, що відповідає нейтронному випромінюванню, становить приблизно 10 % від дози гамма-випромінювання. Наведені переваги у зменшенні розмірів і маси суттєво вплинуть на конструювання контейнерів ВЯП наступного покоління.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л362.209.2-52 + Н626.28

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25640 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського