РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000199705<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Преподобний В. В. 
Аналіз пункційно-дренуючих підшкірних втручань у лікуванні гострих/підгострих кіст підшлункової залози із застосуванням внутрішньотканинного електрофорезу та екстракту тканин пуповини / В. В. Преподобний, В. І. Мамчич, І. В. Шинкаренко // Хірургія України. - 2009. - № 3. - С. 71-75. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати ефективність використання внутрішньотканинного електрофорезу (ВТЕФ) і екстракту тканин пуповини (ЕТП) у хворих з гострими/підгострими кістами підшлункової залози. Хворим основної групи (19 осіб) після введення в порожнину кісти ЕТП проводили ВТЕФ за модифікованою методикою В. Д. Фундюра. Введення ЕТП у порожнину кісти здійснювали через дренаж, заведений у порожнину кісти під контролем УЗД та за допомогою пункційного датчика. Хворим групи порівняння (10 осіб) дренування порожнини кісти підшлункової залози здійснювали звичайними методами. Встановлено, що використання ВТЕФ та ЕТП сприяє збільшенню функціональної активності клітин крові, що поліпшує кооперацію факторів неспецифічного імунного захисту (збільшення фракцій комплементів С3, С4), спричиняє ефективну елімінацію циркулюючих імунних комплексів. Титр нормальних антитіл через 10 діб після операції в 2,1 разу перевищував аналогічний показник у хворих, які одержували звичайний комплекс лікування. Використання ВТЕФ та ЕТП сприяло підвищенню ефективності кооперації Т- і В-лімфоцитів (їх кількість на 10-ту добу у хворих основної групи була в 1,3 разу більшою, ніж у хворих групи порівняння), інтенсифікації синтезу імуноглобулінів (на 10-ту добу вміст IgG у крові хворих основної групи зростав, тоді як у хворих групи порівняння зменшувався).

Висновки: використання в післяопераційний період ВТЕФ та ЕТП сприяло збільшенню кількості мононуклеарних клітин крові, їх функціональної активності, що супроводжувалося поліпшенням кооперації факторів неспецифічного імунного захисту, елімінації циркулюючих імунних комплексів та активізацією системи комплемента.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.6-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського