РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000199951<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Грабов В. М. 
Атомно-силова мікроскопія поверхні кристалів і плівок вісмуту / В. М. Грабов, Е. В. Демідов, В. А. Комаров // Термоелектрика. - 2009. - № 1. - С. 42-47. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Зазначено, що розвиток методів сканувальної зондової мікроскопії суттєво розширив можливості дослідження структури поверхні кристалів, плівок, мезоструктур і наноструктур, модифікації структури поверхонь. Використано сканувальний зондовий мікроскоп Solver Російської фірми НТ-МДТ для дослідження структури поверхонь монокристалів і плівок вісмуту та сплавів вісмут - сурма. Розроблено нові методи дослідження структури поверхонь, що поєднують попередню хімічну чи електрохімічну обробку із подальшою атомно-силовою мікроскопією. Найбільш простим та ефективним визнано метод декорування дефектів і границь зерен шляхом природного оксидування в результаті витримки поверхні на повітрі протягом певного часу. Одержання детальної інформації про структуру плівок із використанням розроблених методів забезпечило можливість коректування режимів виготовлення плівок за допомогою методу термічного напилення у вакуумі та одержання плівок зі структурою, близькою до монокристалічної. Розроблено також новий метод електрохімічної модифікації поверхні в процесі зондового сканування кристалів і плівок, що являє інтерес для модифікації наноструктур.


Індекс рубрикатора НБУВ: В344.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23042 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського