РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000200202<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гонза О. О. 
Варіабельність серцевого ритму і її зв'язок з морфофункціональним станом правого шлуночка у хворих з первинною правошлуночковою серцевою недостатністю внаслідок ідіопатичної та хронічної посттромбоемболічної легеневої гіпертензії / О. О. Гонза // Серце і судини. - 2008. - № 2. - С. 80-85. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити параметри варіабельності серцевого ритму (ВСР) і їх взаємозв'язок з показниками систолічної функції правого шлуночка (ПШ) серця у хворих з первинною правошлуночковою серцевою недостатністю (ППСН) внаслідок ідіопатичної (ІЛГ) та хронічної посттромбоемболічної легеневої гіпертензії (ХПЕЛГ) залежно від ступеня порушення функціонального стану серцево-судинної системи. Обстежено 30 хворих з ППСН унаслідок ІЛГ (17 хворих) та ХПЕЛГ (13 хворих) віком (<$E31,6~symbol С~2,7>) років, які перебували на лікуванні в кардіологічному відділенні Центральної міської клінічної лікарні м. Київ. Хворих розподілено на 2 групи: з II функціональним класом (ФК) за градаціями NYHA - 12 хворих і з III - IV ФК - 18 хворих. Для оцінки функціонального стану серцево-судинної системи визначено толерантність хворих до фізичного навантаження за даними проби з 6-хвилинною ходьбою. Для оцінки систолічної функції ПШ та його ремоделювання використано загальноприйняті показники доплер-ЕхоКГ. Визначено загальноприйняті часові (RRNN, SDNN, PNN50) та частотні (LF, HF, LF/HF) показники ВСР у стані спокою. Достовірність різниці показників у групах оцінено за допомогою критерію Колмогорова - Смирнова, кореляційний аналіз проведено за допомогою лінійного коефіцієнта кореляції Пірсона. Висновки. За даними аналізу часових характеристик ВСР, для хворих з ППСН II - IV ФК NYHA внаслідок ІЛГ та ХПЕЛГ характерними є збільшення активності симпатичного відділу ВНС і зменшення активності парасимпатичного, що асоціюється зі зменшенням LF як ознакою збільшення парасимпатичної активності. Активізація симпатичної вегетативної нервової системи

, за даними аналізу часових показників ВСР, у цих хворих тісно зв'язана з виразністю систолічної дисфункції ПШ, підвищенням рівня систолічного тиску в легеневій артерії, зменшенням відстані 6-хвилинної ходьби та погіршенням ФК NYHA.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09 + Р410.030 + Р410.210.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського