РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000203165<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мінченко Д. О. 
Експериментальні дані щодо порушення експресії циркадіальних генів у печінці та легенях як показник токсичної дії метил-третбутилового ефіру на організм / Д. О. Мінченко, О. П. Яворовський, І. В. Завгородній, Ю. О. Паустовський, К. Тсучігара, Г. Есумі, О. Г. Мінченко // Укр. журн. з пробл. медицини праці. - 2008. - № 3. - С. 20-26. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

Зазначено, що протікання фізіологічних і біохімічних процесів в організмі має циркадіальний характер і порушення механізмів їх регуляції є одною із причин виникнення багатьох патологічних процесів, в тому числі і утворення злоякісних пухлин. Найбільш важливими генами, що регулюють протікання циркадіальних процесів у нормі та за патологічних станів є гени груп Per, BMol і Clock, а також казеїнкіназа-<$E 1 epsilon>, що контролює їх функціональну активність. Одержані дані засвідчили, що під впливом метил-третбутилового ефіру (МТБЕ), екологічно небезпечної, токсичної сполуки, значно порушується експресія генів Per2, Clock і казеїнкінази-<$E 1 epsilon> у печінці та легенях щурів і що це може спричинювати розлади у функціонуванні сигнальних каскадів у клітинах і розвитку патологічних станів, у тому числі і виникнення злоякісних новоутворень. Результати роботи переконливо свідчать про виражену дію МТБЕ на важливі ключові механізми регуляції метаболічних процесів у клітинах на рівні експресії циркадіальних генів, зокрема генів Per2, Clock і казеїнкінази-<$E 1 epsilon>, що може слугувати важливим чутливим показником шкідливої дії на організм хімічних забруднювачів довкілля.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.12 + Р284.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського