РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000203230<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ковальчук М. Л. 
Електрофізичні, оптичні та фізико-хімічні властивості твердих розчинів радіаційностійких напівпровідників на основі <$E bold {A sub 2 sup 3 B sub 3 sup 6}> / М. Л. Ковальчук, М. Г. Колісник, О. В. Копач, В. Н. Балазюк, Є. С. Никонюк, А. І. Раренко, В. П. Салань // Металлофизика и новейшие технологии. - 2008. - 30, спец. вып. - С. 85-95. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Наведено спосіб синтезу та вирощування, фізико-хімічні, електричні та оптичні властивості напівпровідникових кристалів радіаційностійкої групи In2Hg3Te6, InGaHg2CdTe6, InGaHg2MnTe6 (останніх двох вперше). Синтез сполук із наступною кристалізацією розплавів проведено в кварцевих ампулах. Монокристали та крупноблочні полікристали вирощено за допомогою методу зонної плавки, за неперервного перемішування розплаву. За допомогою диференційно-термічного аналізу визначено температури плавлення вказаних сполук, які збігаються з температурами їх кристалізації - 715, 760 і 775 <$E symbol Р>C. Шляхом рентгенівського аналізу за допомого методу Дебая - Шерера встановлено, що кристали досліджуваних речовин мають гратку сфалериту, структурний тип F43m(B3) і постійні гратки відповідно 6,2912, 6,2529 і 6,1032 <$E roman A back 65 up 45 symbol Р>. За залежністю коефіцієнта оптичного поглинання в області краю власного поглинання визначено ширини заборонених зон кристалів всіх трьох сполук за температури 300 K, які відповідно дорівнюють 0,72, 0,95 і 1,23 еВ. Кристали також володіють високим пропусканням інфрачервоного випромінювання в довгохвильовій області та за краєм власного поглинання, що додатково підтверджує їх структурну досконалість. З температурних залежностей електропровідності в межах 80 - 420 K, ефекту Холла та рухливості носіїв заряду у вказаних трьох групах кристалів установлено, що тип провідності - електронний. Виявлено два типи енергетичних центрів з енергією <$E E sub 1>, <$E E sub 2>. За умови <$E T~>>~290> K енергія активації <$E E sub 1> лежить

в різних зразках у межах (0,34 - 0,60) еВ. За умови <$E T~<<~250> K енергія активації <$E E sub 2> лежить у межах (0,043 - 0,22) еВ. На одержаних однорідних за електрофізичними властивостями монокристалах In2Hg3Te6 створено діоди та фотодіоди Шотткі, в яких обернені темпові струми за температури 293 K, що визначають їх детектувальну здатність, є меншими на порядок від обернених струмів фотодіодів такої ж конфігурації, які описані в літературі. Показано вищу стійкість фотоелектричних параметрів фотодіодів Шотткі на МІТ до іонізувального гамма опромінення у порівнянні зі стандартними фотодіодами на кремнії.


Індекс рубрикатора НБУВ: З843.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського