РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000203257<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Геник С. М. 
Ендотеліальна дисфункція в патофізіології порушень при хронічній венозній недостатності та можливості її корекції мікронізованим діосміном / С. М. Геник // Серце і судини. - 2009. - № 3. - С. 99-103. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Ендотелій, за сучасним уявленням, є активним ендокринним органом, дифузно-розсіяним по всіх тканинах. Однією з головних функцій ендотелію є збалансоване виділення регуляторних субстанцій, що визначають цілісну функцію системи кровообігу. Результати досліджень щодо патофізіології венозних порушень переконливо свідчать про ключове значення клітинної дисфункції в розвитку і прогресуванні варикозної хвороби. Порушення функції ендотелію судинної стінки, пошкодження її продуктами метаболізму активованих лейкоцитів супроводжуються стійкими змінами структури і функції гладеньком'язових клітин і є основними ланками патогенезу порушень венозного відтоку. Зміни метаболічної активності ендотелію супроводжуються утворенням і вивільненням у просвіт капілярів фактора активності тромбоцитів, цитокінів, кисневих радикалів і тромбіну, які стимулюють утворення адгезивних молекул на мембранах нейтрофілів і на поверхні ендотелію. Мікронізований діосмін сприяє корекції аномальних гемореологічних показників, а також зменшує експресію клітинами ендотелію в мікро- та макроциркуляторному руслі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.23-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського