РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000204642<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шумлянський Л. В. 
Ізотопний (U-Pb за цирконами) вік та геологічне положення Кишинського масиву і порід його облямування (Північно-Західний район Українського щита) / Л. В. Шумлянський, М. Д. Мазур, О. В. Зінченко, С. Г. Кривдік // Мінерал. журн. - 2009. - 31, № 2. - С. 83-91. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено результати U-Pb по цирконах датування фельзитів, що відслонюються в районі с. Чміль, і відомості щодо їх речовинного складу. Встановлено, що ці породи кристалізувались (<$E 1996~symbol С~13>) млн рр. тому, що збігається з часом формування гранітоїдів осницького комплексу та габроїдів Жубровицького масиву. Хімічний склад фельзитів, ізотопний склад стронцію та неодиму в них дуже подібний до того, що спостерігається в гранітах осницького комплексу. Це дало підстави до віднесення вулканогенної товщі, розвинутої в цьому районі, до клесівської серії. Водночас породи Кишинського та Жубровицького масивів пропонується віднести до осницького комплексу, а весь створений ними комплекс плутонічних і вулканічних порід розглядати як вулкано-плутонічну споруду з різним рівнем ерозійного зрізу. Результати дослідження ізотопного складу фельзитів с. Чміль вказують на їх кристалізацію з розплавів, джерелом яких слугувала головним чином деплетована мантія.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д452.338

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського