РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000205307<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Грицай М. П. 
Клінічна ефективність застосування цефтазидиму в лікуванні остеомієліту / М. П. Грицай, А. Г. Печерський, О. М. Ліненко, Г. Б. Колов, А. С. Гордій, В. М. Цокало, Д. І. Білоус // Хірургія України. - 2009. - № 1. - С. 91-96. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - оцінка ефективності та безпечності цефтазидиму ("Цефтум<190>" виробництва фармацевтичної корпорації "Артеріум") у порівнянні з оригінальним препаратом для профілактики та лікування остеомієліту. У дослідження включено 50 хворих: 40 (80 %) чоловіків та 10 (20 %) жінок з діагнозом "остеомієліт" (гострий гематогенний - 4 (8 %) випадки, первинно-хронічний - 2 (4 %), хронічний гематогенний - 4 (8 %), післятравматичний - 28 (56 %), післяопераційний - 10 (20 %), з артритом - 2 (4 %)). Усі пацієнти перебували на стаціонарному лікуванні у відділенні кістково-гнійної хірургії Інституту травматології і ортопедії АМН України. Вік хворих - від 14 до 60 років. Локалізація патологічного процесу: у 26 випадках - великогомілкова кістка, у 16 - стегнова, по 2 випадки - у плечовій, п'ятковій кістках, ключиці та колінному суглобі. В досліджуваній групі (n = 25) пацієнти одержували антибактеріальний препарат вітчизняного виробництва, в групі порівняння (n = 25) - оригінальний препарат. Цефтазидим призначали за добу до операції в дозі 1 г та вводили внутрішньом'язово хворому кожні 12 год після хірургічного втручання протягом 2 - 3 тижнів. Усім хворим до призначення препарату, на 3-тю - 4-ту добу лікування та після його закінчення проведено загальний і біохімічний аналізи крові і сечі, контроль температури, показників пульсу, тиску, мікробіологічне дослідження виділень дренажу або рани. Висновки: вітчизняний препарат та оригінальний цефтазидим добре переносяться хворими. Під час лікування при застосуванні препаратів у зазначених дозах не спостережено алергійних симптомів як загального, так і місцевого плану, а також яких-небудь

токсичних проявів, як за клінічними даними, так і за результатами досліджень крові та сечі. Одержані результати дають підстави для висновку про еквівалентність терапевтичного ефекту вітчизняного препарату "Цефтум<190>" і оригінального цефтазидиму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.148.2-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського