РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000206753<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лешко М. М. 
Методика оперативного лікування кіст крижового каналу в дорослих / М. М. Лешко // Укр. неврол. журн. - 2009. - № 1. - С. 59-63. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета дослідження - розроблення оптимальної тактики оперативного лікування кіст крижового каналу (ККК) залежно від їх типу та розміру. Дослідження проведено на 36 хворих з ККК: 20 - з периневральними, 5 - з екстрадуральними менінгеальними, 2 - з інтрадуральними, 7 - з менінгеальними дивертикулами та 2 - із сакрально-пресакральними кістами в складі тріади Currarino. З приводу цієї патології всім хворим проведено оперативне втручання. В усіх випадках використано мікрохірургічний інструментарій та мікрохірургічну техніку зі збільшенням у 7,5 - 15 разів. Периневральні кісти розташовані в ділянці чутливого ганглія крижового корінця і мають широку основу, що ускладнює видалення. Після аспірації вмісту кісти та перевірки на сполучення із субарахноїдальним простором слід проводити резекцію вільних стінок кісти на рівні ганглія, герметизацію стінок дурального вивороту корінця. Екстрадуральні кісти та менінгеальні дивертикули сполучаються з субарахноїдальним простором і зазвичай не зрощені з корінцями. Їх слід виділяти, перев'язувати в ділянці шийки і відсікати дистальніше лігатури. Інтрадуральні кісти слід видаляти шляхом задньої поздовжньої дуротомії, після чого дуральний мішок герметично зашивають. Кісти в складі тріади Currarino видаляють поетапно. На першому етапі із заднього доступу ліквідують ККК, проводять герметизацію дурального мішка та отвору в крижовій кістці. На другому етапі разом з проктологом видаляють пресакральну кісту. Висновки. За наявності неврологічної симптоматики та в разі розміру понад 15 мм ККК потребують хірургічного лікування. Хірургічна тактика маї бути спрямована на видалення кісти, декомпресію корінців,

що проходять у крижовому каналі, герметизацію дурального мішка, а за необхідності - на герметичну пластику його стінок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.750.96 + Р569.627.5-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського