РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000211046<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Амосова К. М. 
Порівняльна оцінка варіабельності ритму серця у хворих, які перенесли Q-інфаркт міокарда, зі зниженою та збереженою систолічною функцією лівого шлуночка у динаміці лікування з включенням <$E bold beta>-адреноблокаторів / К. М. Амосова, А. Б. Безродний, Є. В. Андрєєв, І. В. Прудкий, В. Д. Кудлай, О. Б. Запорожец, О. М. Герула // Серце і судини. - 2008. - № 3. - С. 66-74. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Мета - провести порівняльну оцінку змін варіабельності серцевого ритму (ВСР) у стані спокою та за умов антиортостатичної проби у хворих, які перенесли Q-інфаркт міокарда (ІМ), із фракцією викиду (ФВ) лівого шлуночка (ЛШ) меншим за 45 % і більшим за 45 % у динаміці лікування з включенням бісопрололу та метопрололу. Обстежено 72 хворих на гострий первинний ІМ із зубцем Q і гострою лівошлуночковою недостатністю (ГЛШН) не вищою за II клас, госпіталізованих у перші 24 год від початку захворювання. До 1-ї групи ввійшло 24 хворих із ФВ ЛШ <$E <<~45> %, які у складі загальноприйнятої терапії одержували метопрололу тартрат, на кінець спостереження доза метопрололу становила в середньому (<$E 116,7~symbol С~6,1>) мг/добу. До 2-ї групи ввійшло 24 хворих із ФВ ЛШ <$E <<~45> %, які приймали бісопролол, на кінець спостереження доза бісопрололу становила в середньому (<$E 8,9~symbol С~0,9>) мг/добу. До контрольної групи ввійшло 24 хворих із ФВ ЛШ <$E >>~45> %, які одержували метопрололу тартрат, на кінець спостереження доза метопрололу становила в середньому (<$E 124,7~symbol С~9,3>) мг/добу. Всім хворим на 25-ту добу та через 6 міс проведено визначення часових і спектральних показників ВСР за даними аналізу 128 синусових R - R інтервалів уранці натще у стані спокою та за умов антиортостатичної проби, а також ехокардіографічне обстеження з визначенням основних показників систолічної функції ЛШ. Визначено також концентрацію C-реактивного білка та передсердного натрій-уретичного фактора у сироватці венозної крові за допомогою імуноферментного (ELISA) методу. Зроблено висновок,

що на 25-у добу гострого ІМ із зубцем Q у хворих із ФВ <$E <<~45> % і ГЛШН I - II класу спостережено більш виражену активацію симпатичної нервової системи та зниження активності парасимпатичної нервової системи у стані спокою та у разі об'ємного навантаження, ніж у пацієнтів із збереженою ФВ. Через 6 міс лікування з включенням <$E beta>-адреноблокаторів ці зміни вегетативного тонусу у хворих із збереженою систолічною функцією практично зникають, а у хворих із початково зниженою ФВ значно зменшуються. Лікування протягом 6 міс хворих, які перенесли Q-ІМ, із ФВ <$E <<~45> % з включенням бісопрололу асоціюється з менш вираженими, ніж у разі використання метопрололу тартрату, порушеннями вегетативного тонусу та забезпеченням, за даними оцінки ВСР у стані спокою та за умов антиортостатичної проби, незважаючи на відсутність різниці у частоті серцевих скорочень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського