РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000211098<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мішалов В. Г. 
Порівняльний аналіз функціональних результатів малоінвазивного лікування хворих з хронічним внутрішнім гемороєм з використанням інфрачервоної фотокоагуляції / В. Г. Мішалов, Є. В. Цема // Хірургія України. - 2009. - № 1. - С. 80-85. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити функціональні результати лікування хворих на хронічний внутрішній геморой (ХВГ) за допомогою інфрачервоної фотокоагуляції. В основу проведеного дослідження покладено досвід лікування 243 хворих з ХВГ I - II ст. на базі відділення загальної та онкологічної колопроктології Головного військово-медичного клінічного центру Міністерства оборони України в період з лютого 2002 р. по грудень 2006 р. У досліджувану групу I увійшов 141 (58 %) пацієнт. Лікування проводили за традиційною методикою інфрачервоної фотокоагуляції. В досліджувану групу II - 102 (42 %) хворих, яких лікували за розробленою методикою селективної інфрачервоної фотокоагуляції дистальних гілок верхньої прямокишкової артерії під доплерометричним контролем. Контрольну групу склали 120 хворих, які не мали колопроктологічної патології. Всім хворим I та II досліджуваних груп проведено сфінктерометричні дослідження за допомогою сфінктерометра фірми ProMedico (Німеччина) до операції, через 1, 3 та 6 місяців після малоінвазивного лікування. Визначено такі показники: тонус сфінктера (ТС), максимальну силу довільного скорочення, вольове зусилля (ВЗ). Висновки: у хворих з ХВГ I - II ст. до лікування має місце достовірне підвищення (<$Ep~<<~0,001>) середньої величини ТС поряд із компенсаторним зниженням (<$Ep~<<~0,05>) середньої величини ВЗ. У хворих, яких лікували за традиційною методикою, відзначено зниження величини ТС та зростання ВЗ до нормальних через 6 міс після лікування, тоді як при селективній інфрачервоній фотокоагуляції під доплерометричним контролем ці показники нормалізуються вже за 1 міс після лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.766.403

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського