РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000211232<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Новіков Ф. М. 
Пошкодження підшлункової залози як компонент поєднаної та множинної травми / Ф. М. Новіков, О. А. Ткаченко, І. О. Воробей, О. В. Воробей, О. В. Допіряк, І. Л. Бриленко // Хірургія України. - 2009. - № 4. - С. 37-41. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Мета роботи - аналіз хірургічної тактики для поліпшення результатів хірургічного лікування пошкоджень підшлункової залози (ПЗ) та вдосконалення лікувально-діагностичних заходів. Проаналізовано результати хірургічного лікування 46 постраждалих з поєднаною травмою і пошкодженням ПЗ за період 2001 - 2008 pp. у Київській міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги. З них 44 (95,6 %) чоловіки, 2 (4,4 %) жінки. Середній вік постраждалих - 39,5 року. В стані алкогольного сп'яніння перебували 17 (36,9 %) осіб. Закриту травму живота з пошкодженням ПЗ діагностовано у 31 (67,4 %) постраждалого, ножові поранення живота з пошкодженням ПЗ - у 14 (30,4 %), внаслідок вогнепального поранення - у 1 (2,2 %). Пошкодження ПЗ поєднувалися з травмою інших органів черевної порожнини, зі скелетною травмою - 15 (48,4 %) випадків, з черепно-мозковою травмою - 17 (54,8 %). У 8 (25,8 %) випадках травма черевної порожнини поєднувалася з травмою грудної клітки. Висновки. Травма живота з пошкодженням ПЗ як компонентом поєднаної та множинної абдомінальної травми є надзвичайно тяжким видом ушкоджень, який супроводжується високим рівнем летальності (39,1 %). Більшість ушкоджень ПЗ діагностують інтраопераційно. Післяопераційний перебіг, медикаментозна терапія та ускладнення травми ПЗ мають схожі патогенетичні ознаки з такими у випадку гострого панкреатиту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.608-5

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського