РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000213990<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Губергриц Н. Б. 
Сочетание первичного склерозирующего холангита и неспецифического язвенного колита у двух однояйцевых близнецов / Н. Б. Губергриц // Сучас. гастроентерологія. - 2009. - № 4. - С. 83-87. - Библиогр.: 31 назв. - рус.

Розглянуто основні гіпотези патогенезу первинного склерозивного холангіту (ПСХ): гіпотези генетичної схильності, автоімунної патології, запальної реакції з боку жовчних протоків, холангіопатії. Представлено клінічне спостереження монозиготних близнюків, які хворіли на ПСХ у поєднанні з неспецифічним виразковим колітом (НВК). У першого близнюка був тяжкий ПСХ і легкий перебіг НВК; він помер через бактеріальні ускладнення холангіту. У другого близнюка - пацієнта В. - була зворотня ситуація: тяжкий перебіг НВК, а ПСХ діагностовано тільки за результатами біохімічного дослідження крові. Тільки-но було виявлено біохімічні маркери холестазу, хворому В. призначили "Урсофальк" і "Буденофальк" (2001). Крім того, він вживав "Салофальк" як базисну терапію НВК. За даними повторної біопсії печінки (2005): ПСХ не прогресував. Нині (2009) зберігаються мінімальні біохімічні вияви холестазу. Отже, потрібно обстежувати родичів першої лінії хворих на ПСХ. Призначене вчасно лікування в деяких випадках дає змогу контролювати перебіг хвороби.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.520.11-37 + Р413.301.104.6-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського