РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000214334<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Єна Л. М. 
Статеві відмінності структурно-функціонального стану серця та судин, системної та інтракардіальної гемодинаміки, біоелектричної активності та гомогенності міокарда у практично здорових осіб середнього віку / Л. М. Єна, В. Є. Кондратюк // Журн. Акад. мед. наук України. - 2008. - 14, № 2. - С. 268-282. - Бібліогр.: 38 назв. - укp.

За допомогою методів доплерехокардіографії, дуплексного сканування загальних сонних артерій, векторелектрокардіографії та ЕКГ високого підсилення обстежено 164 практично здорові особи середнього віку (66 чоловіків і 98 жінок). У ході порівняння значень ударного індексу механізм забезпечення адекватного рівня хвилинного об'єму кровообігу був різний: у чоловіків - переважно за рахунок збільшення ударного об'єму лівого шлуночка (ЛШ), у жінок - внаслідок збільшення частоти серцевих скорочень. У чоловіків більша маса міокарда ЛШ (ММЛШ) асоціює зі збільшеними величинами подовжніх і поперечних розмірів правих і лівих відділів серця як у систолу, так і діастолу; в цьому разі за кількісно однакової (21 %) частоти виявлення гіпертрофії ЛШ (ГЛШ) серед жінок превалював ексцентричний тип (90 %), а серед чоловіків концентричний і ексцентричний типи ГЛШ зустрічалися з однаковою частотою. Не відзначено статевих розбіжностей у стані скорочувальної та діастолічної функції ЛШ. У чоловіків у порівнянні з жінками збільшення ММЛШ супроводжувалося збільшенням його біоелектричної активності за відсутності такої закономірності у лівому передсерді. Для чоловіків у порівнянні з жінками характерне більш виражене порушення електричної гомогенності міокарда, що проявлялось більшою частотою виявлення ранніх і пізніх потенціалів передсердь та пізніх потенціалів шлуночків (відповідно на 8,5, 9,4 і 11,6 %). Збільшення максимального і мінімального діаметрів артерій еластичного типу супроводжувалось зниженням розтяжності аорти у чоловіків у порівнянні з жінками.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14793 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського