РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000215185<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Довгань О. В. 
Топографія Фос-імунореактивних та НАДФН-д-реактивних нейронів у лімбічних структурах основи переднього мозку та гіпоталамусі при реалізації мотивованих оперантних рухів у щурів / О. В. Довгань, О. В. Власенко, В. О. Майський, О. І. Пілявський, А. В. Мазниченко // Нейрофизиология. - 2009. - 41, № 1. - С. 32-40. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

У лімбічних структурах базальної частини переднього мозку та гіпоталамусі щурів визначено експресію "раннього" гена c-fos (маркер нейронної активації) та НАДФН-діафоразну активність (маркер NO-синтази) у нормі, у стані голодування та після реалізації тривалих (що повторювалися 4 - 12 разів за хвилину протягом 30 хв) мотивованих стереотипних їжодобувних рухів передньої кінцівки. У порівнянні з контролем у тварин у стані голоду вірогідно більша (<$E P~<<~0,05>) кількість Фос-імунореактивних (Фос-ір-) та НАДФН-діафоразореактивних (НАДФН-др-) нейронів спостерігались у лімбічних структурах - медіальній перегородці (MS), ядрах вертикальної та горизонтальної гілок діагональної смужки (VDB і HDB), великоклітинному преоптичному ядрі (МСРО), комплексі безіменна субстанція - базальне ядро Мейнерта блідої кулі (SI - GP(B)), а також в ядрі покришки (LDTg), медіальній частині блідої кулі (MGP), паравентрикулярному та латеральному ядрах гіпоталамуса (Pa і LH) і острівцях Калеха (ICj і ICjM). У щурів експериментальної групи (тих, що виконували оперантні рухи) у лімбічних структурах та ядрах моста виявлялася більша середня щільність мічених нейронів у такій послідовності:

<$E LDTg~<<~SI~<<~MCРО~<<~GP(B)~<<~MS~<<~VDB~<<~HDB>. Найбільша середня щільність Фос-ір-нейронів (<$E 13,8~symbol С~0,9> забарвленого ядра на ділянці зрізу <$E 200~times~200~roman мкм sup 2>) була зареєстрована в HDB. В ядрах гіпоталамуса у щурів у стані голодування експресія c-fos була вдвічі вищою, ніж у контролі. Після реалізації оперантних рухів її інтенсивність у LH була дещо меншою, а в Pa - більшою. Найбільшу щільність НАДФН-др-нейронів виявлено в Pa (<$E 303,4~symbol С~18,7> клітини), в ICj і ICjM (<$E 287~symbol С~11,6> і <$E 260~symbol С~8,7> нейрона відповідно) та MGP (<$E 93~symbol С~6,7> міченої клітини). В експериментальних щурів аналіз розподілу мічених нейронів показав високу щільність клітин із подвійною міткою (Фос + НАДФН-д-позитивність) у Pa, MGP, ICj та ICjM. Відмічена специфіка зміни експресії c-fos та НАДФН-д-реактивності в гіпоталамусі, вірогідно, корелює з формуванням мотиваційних сигналів, пов'язаних із затримкою та подачею їжі. Зміни нейронної активності в лімбічних структурах відображають їх причетність до формування програм їжодобувних рухів та їх реалізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.32 + Е60*739.177.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського