РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000217315<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Nadtochiy S. M. 
Purine release: a protective signaling mechanism of the mitochondrial permeability transition pore in ischemia / S. M. Nadtochiy, D. Nauduri, T. V. Shimanskaya, V. F. Sagach, P. S. Brookes // Фізіол. журн. - 2008. - 54, № 6. - С. 5-14. - Библиогр.: 43 назв. - англ.

Відомо, що реперфузійні порушення функції серця є наслідком процесів, які зумовлені відкриванням мітохондріальної пори (МП). Утворення МП є ключовим моментом у розвитку апоптозу та супроводжується вивільненням з мітохондрій цілої низки сигнальних молекул. Припущено можливість появи та сигнальної ролі пуринів у разі ішемічного прекондиціювання серця. Показано, що у процесі відкривання під дією <$E roman Ca sup 2+> МП з ізольованих мітохондрій вивільнювались аденозин, інозин і <$E3 prime>-рибозил монофосфат сечової кислоти (<$E3 prime>-РМФСК), а з ізольованих сердець після ішемії-реперфузії - інозин та похідні <$E3 prime>-РМФСК. В обох випадках - на мітохондріях та ізольованому серці - поява зазначених сполук блокувалася інгібіторами пори циклоспорином A і сангліферином A. Так само вивільнення цих сполук пригнічувалося у разі ішемічного прекондиціювання серця. Обговорено можливе сигнальне значення пуринів у разі відкривання МП за ішемічного прекондиціювання серця та їх роль в кардіопротекції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.1-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського